Partners

DNES JE:

Štvrtok 18. 4. 2024

TESTOVANIE T9

Dňa 20.3.2024 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka z predmetov SJL a MAT. Všetky informácie nájdete tu:

2023/2024 | NUCEM

Zápis do 1. ročníka

Vážení rodičia budúcich prváčikov!

Informácie k zápisu do 1. ročníka nájdete v priloženom dokumente. Prihlášku do prvého ročníka je potrebné vyplniť vopred elektronicky, prihlášku nájdete v hornej časti stránky. Zápis sa uskutoční v dňoch uvedených v priloženom dokumente za prítomnosti dieťaťa. K zápisu je potrebné priniesť vytlačenú prihlášku, ktorú ste zadali elektronicky a je potrebné ju podpísať obidvoma zákonnými zástupcami dieťaťa. Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia pri zápise písomné vyhlásenie (príloha).

Informácie k zápisu nájdete tu: zapis_deti_do_ZS_2024.pdf

Písomné vyhlásenie (ak bude podpisovať len jeden zák. zástupca) tu: 29019.e8ec00.docx

• 🌳Od zmien v klíme k peňaženkám z tetrapakov♻️
    18. 4. 2024

Osvetu v podobe prednášky o klimatických zmenách, skleníkových plynoch, ohrievaní klímy dostali dňa 18. apríla 2024 žiaci 7. ročníka pri príležitosti Dňa Zeme. Sprievodkyňou životným prostredím a zmenami v ňom robila pani Mária Klimová z Malokarpatskej knižnice v Pezinku, ktorá žiakom zhrnula nielen nelichotivé fakty dnešnej doby súvisiace so životným prostredím a jeho ochranou, ale predostrela aj možné spôsoby, ako nežiadúce dôsledky redukovať. Reč bola o recyklácii, re-use (znovupoužití vecí), či možnom obmedzení plastov. Hodinové stretnutie sme ukončili výrobou peňaženiek z tetrapakov ❤️.

• 11. a 12. apríla bol u nás na Oreší zápis budúcich prváčikov.Trieda tohtoročných prváčikov sa tak zmenila na Kráľovstvo za horami a dolami,kde bývali trpaslíci a Snehulienka. Okrem klasického zisťovania, aké písmenká poznajú, či sa vedia podpísať alebo určiť počet vecí na obrázku v pracovnom liste,mali aj stanovištia,kde mali pomáhať nešťastnej Snehulienke. Trpaslíkmi sa tak stali deti a pomáhali triediť ovocie a zeleninu, vybrať farbu na vymaľovanie izieb trpaslíkov, porozprávali im príbeh a Spachtošovi a Dudrošovi dali jabĺčko,aby boli spokojnejší. Za ich usilovnú prácu dostali diplom, odznak a k tomu si mohli vybrať ešte nejakú z množstva odmien pre nich pripravených.

• Kto hovorí, že učenie nie je zábava? Na hodine informatiky sme si so žiakmi 7.A naprogramovali jednoduchú hru Kameň-Papier-Nožnice. Hrali proti Micro:bitu alebo s Micro:bitmi proti sebe. Naprogramovali si pripočítavanie a odrátavanie bodov. Kiež by všetky hodiny išli takto hravo 😉

• Žiaci 2.A a 3. B privítali 12.4.2024 medzi sebou pána Mgr. Pavla Mareka, ktorý im porozprával o svojej záľube - chove včiel. Deti videli rôzne pomôcky, ktoré včelár potrebuje, dozvedeli sa, kde včely bývajú, ako žijú, čím sa živia, prečo včely chováme a čím sú pre nás užitočné. Žiaci počúvali zaujímavosti zo života spoločenstva včiel a aktívne sa zapájali do diskusie o včielkach.

• Opäť milá návšteva v prvej triede. Tentokrát prijali pozvanie budúci prváci z našej škôlky. Privítali sme ich peknou básničkou a ukázali, čo už dokážeme - čítať, písať, počítať. Spoločne sme riešili úlohy na tabuli, zaspievali anglickú pesničku a zarecitovali rozprávku o Červenej Čiapočke. Odovzdali sme darčeky, pochválili ich, akí sú šikovní. Charlotka im napísala a prečítala krásny pozdrav. Tešíme sa na nich v septembri.🙂