Materská škola

O materskej škole

Vážení rodičia,

v priloženom dokumente sú uvedené povinnosti zákonných zástupcov a žiakov k nástupu do MŠ od 1.6.2020 - počas trvania výnimočnej epidemiologickej situácie.

Organizacia_a_podmienky_vychovy_a_vzdelavania_MS_aktualizovane_22.5.2020.pdf

Prezentacia_ZS_s_MS(1).ppt

Základná škola s materskou školou Orešie 3, Pezinok, sa stali k 01.01.2004 právnym subjektom.

Riaditeľkou je Mgr. Gabriela Fornerová. Kolektív našej materskej školy tvoria odborne kvalifikované pedagogické pracovníčky a pracovníci:

Naďa Kovárová

Zuzana Romančíková

Mária Šutovská

Bc.Jana Hubinská

Katarína Mičková

Katarína Pinterová

Bc.Silvia Hajtmánková

Zuzana Strečanská

Daniela Benčúriková

Mgr.Izabela Agner

O čistotu, hygienu a poriadok sa v materskej škole starajú prevádzkové pracovníčky:

Eva Strišková, Renáta Čepčeková,   Martina Kaczinová

Materská škola sídli v dvoch budovách. V samostatnej budove na ulici Orešie 32, v peknom prírodnom prostredí s veľkým dvorom sídlia tri triedy pre najmladšie deti a ďalšie dve triedy pre staršie deti a predškolákov sa nachádzajú v budove ZŠ na ulici Orešie 3, sú vybavené samostatným vchodom a ihriskom s trávnatou plochou. Je teda päťtriednym zariadením pre deti vo veku od 3 – 6 rokov a pre deti s odloženou školskou dochádzkou. Poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť s možnosťou poldenného pobytu. Zabezpečuje predprimárne vzdelávanie podľa  Štátneho vzdelávacieho programu (ISCED  0). Hlavným cieľom výchovy a vzdelávania v materskej škole je dosiahnutie optimálnej kognitívnej, senzomotorickej a sociálno-citovej úrovne.

Naším všeobecným cieľom je zlepšiť sociálne aktivity dieťaťa a naplniť potreby kontaktu s rovesníkmi i dospelými, uľahčiť dieťaťu plynulú adaptáciu na zmenené inštitucionálne prostredie, podporiť individuálne spôsobilosti dieťaťa, sprostredkovať základy verejnej kultúry, umožniť dieťaťu napĺňať  život a učenie prostredníctvom hry, uplatniť a chrániť práva dieťaťa, zabezpečiť spravodlivú dostupnosť a rovnosť vo výchove a vzdelávaní .

Materská škola ponúka pre deti predškolského veku záujmové krúžky:

Výtvarníček

Tanečníček

Výučba anglického jazyka

Realizujeme aj mimoškolské akcie:    Plavecký výcvik

Súčasťou materskej školy je aj školská jedáleň. Deti v materskej škole majú denne zabezpečenú stravu vo forme desiatej, obedu a olovrantu.

Vedúcou školskej jedálne je Júlia Hupková, ktorá sa spolu s ostatnými kvalifikovanými zamestnankyňami stará o zabezpečenie celodennej zdravej a dieteticky vyváženej stravy.

DOKUMENTY:

splnomocnenie.doc