Hoci je ZŠ s MŠ Orešie školou environmentálneho zamerania, popri ekologickým aktivitám, celoročne venujeme značný priestor aj charitatívnym činnostiam, dobročinným zbierkam, spolupráci a kreatívnemu pôsobeniu. Sme nesmierne pyšní podeliť sa s Vami o plody nášho úsilia, ktoré končiaci sa školský rok 2025/26 priniesol.
Pilotným projektom, ktorý sme si vzali za svoj, bol celoslovenský projekt - Koľko lásky v sebe máš, ktorý obnášal päticu aktivít zameranú na pomoc vybranému DSS. Za naše preferované sme si zvolili DSS Komenského v Pezinku, ktoré sme počas roka navštevovali s kultúrnym programom.
Ďalším výsledkom našej snahy je certifikát celosvetovej organizácie UNICEF - Škola priateľská k deťom a to splnením trojice krokov:
- svetovým dňom detí - modré svetlá UNICEF
- fundraisingovou zbierkou - Modrý gombík
- edukačnou aktivitou o živote detí v krajinách tretieho sveta
V neposlednom rade sme boli poctení aj uznaním z oddelenia sociálnych služieb mesta Pezinok, za pomoc dôchodcom aktívne žiť a dozrievať.
Na záver spomeňme opakovaný, už niekoľkoročný úspech školské časopisu Grinavské Miš- Maš, ktorého tohtoročné strieborné umiestnenie je po 2 prvých, 2 druhých a 1 treťom mieste dôkazom, že sila tímu spočíva v dopĺňaní sa a spoločnom raste.
Sme nesmierne hrdí na všetkých vás, ktorí ste súčasťou tohto príbehu, menovite:
Moniku Markovú, Luciu Markovú, Vladka Gašparíka, Marcelku Tichú, Tamarku Tichú, Sofiu Vanya, Viki Vanya, Barborku Cvachovú, Karinku Cvachovú, Elišku Bognárovú, Ivka Derzsiho, Sveťu Bajanovú, Paťku Jínovú, Simonku Papayovú, Mareka a Mirka Hupku, Vanessku Antal, Bibiku Novotovú a Sofiu Kováčikovú.
