Navigácia

 • Vianočné trhy

  Posledný pondelok pred začatím vianočných prázdnin sme sa vybrali so žiakmi zažiť pravú vianočnú atmosféru do Trnavy. Hlavným cieľom bolo navštíviť vianočné trhy a nakúpiť darčeky pre svojich blízkych. Tohto výletu sa zúčastnili viaceré triedy - 4.A., 5.A., 6.A, 7.A., 8.A, 9.A. Výlet sa všetkým páčil a my sa tešíme na podobnú návštevu Trnavy opäť o rok.

 • Deti pomáhajú deťom

  Krásna myšlienka našej Katky Demovičovej ožila v projekte pomoci. Ak máte záujem podporiť skvelú vec, nech sa páči v priestoroch školy sú umiestnené krabice. 

 • Mikuláš

  V piatok 6.12. zavítal k nám do školy Mikuláš. Celú organizáciu mali v réžii naši deviataci a tak mohli deti na našej škole vidieť nielen Mikuláša, ale aj jeho pomocníkov. Navštívili každú triedu a odovzdali všetkým žiakom sladkosti. Tí sa im odmenili spevom a tancom. Bolo skvelé vidieť v očiach detí tú spontánnu radosť, keď zbadali rozprávkové bytosti, ktoré ich prišli navštíviť. Ešte raz ďakujeme našim deviatakom a už teraz sa tešíme na ďalšieho Mikuláša.

 • Testovanie 5

  20. november patril našim piatakom. V tento deň si overili svoje vedomosti z prvého stupňa na Testovaní 5. 

 • Práce našich detí

 • HALLOWEENSKA HODINA ANGLIČTINY

  Je už takmer zvykom, že začiatkom októbra začínajú zapĺňať sociálne siete otázky ohľadom správnosti jedného z najviac kontroverzných sviatkov dnešnej doby – Halloweenu. Argumenty jeho stúpencov a odporcov, ktoré sprevádzajú tento sviatok s dlhou históriou najmä v anglicky hovoriacich krajinách už od nepamäti, však neboli dominantou nášho dňa. Účelom nebolo polarizovať. Prvotným impulzom nášho školského Halloweenu sa pre nás stali osnovy MŠ z anglického jazyka pre ZŠ, ktoré nás podnietili hravou a nevtieravou formou sprostredkovať žiakom základné znalosti ohľadom tradícií Halloweenu. Náš deň D sa začal pochmúrnym sychravým počasím, strašidelnou výzdobou a triedami plnými čarodejníc, ježibáb, kúzelníkov, netopierov, či pavúkov, ktorí si dali zraz v učebni anglického jazyka. Do príprav sa okrem dospelákov zapojili i samotní žiaci a to svojimi víziami, skvelými nápadmi, presvedčivou halloweenskou výzdobou, ktorá dopomohla premeniť našu školu na svet plný kúziel a mágie. Okrem halloweenských súťaží akými boli napr. apple bobbing, apples on string, či toilet paper monster, si žiaci užili i tanec strašidiel, ktorý náš halloweensky deň odštartoval. Viac sa o atmosfére z netradičnej hodiny angličtiny dozviete z obrazovej prílohy.

 • „Revolution Train“

  V stredu, 13.11.2019 naši ôsmaci a deviataci navštívili jedinečný vlak v Bratislave, s názvom „Revolution Train“. Zámerom projektu Revolution Train je interaktívnou formou predchádzať drogových závislostiam u mladých ľudí. V rámci programu mohli naši žiaci vidieť, ako jednoducho je možné stať sa drogovo závislým a vidieť dôsledky, ktoré závislosť so sebou prináša. Návštevník vlaku je zapojený do reálneho príbehu a vystavovaný emotívnym situáciám. V pristavenom protidrogovom vlaku mali žiaci možnosť dozvedieť sa formou zážitku o nebezpečenstve legálnych a nelegálnych drog a vecí s tým súvisiacich. Žiaci vo vlaku sledujú príbeh ich vrstovníkov a majú možnosť sa do príbehu aktívne zapojiť. Zblízka a intenzívne prežívajú situácie dôverne známe, ale i tie , ktoré by v skutočnom živote nechceli zažiť. Tešíme sa, že sa nám podarilo tento projekt navštíviť a žiaci si z neho odniesli nezabudnuteľné zážitky. A my veríme, že projekt ich oslovil a zároveň im ukázal, čoho sa treba v budúcnosti vyvarovať. 

 • Besiedka so starými rodičmi

  Žiaci zo 4.A dnes privítali vzácnu návštevu Starí rodičia sa prišli pozrieť, ako sa ich vnúčatám v škole darí. Krojované dievčence ich privítali tak, ako sa patrí - chlebom a soľou. Ľudové pesničky od Mišky, anglická konverzácia Sofie a Adriána, čítanie o vesmíre, rozprávkové hádanky a Tri groše prispeli k príjemnej atmosfére a vyčarili mnoho úsmevov a spomienok. Na záver poďakovanie a darček. Opäť krásne stretnutie dvoch generácií. Ďakujem.

 • Chemická šou

  V pondelok 28.10.2019  mali žiaci prvého stupňa a piataci Chemickú šou priamo v škole. Mohli vidieť úžasné chemické reakcie, vyrobiť si sliz, videli výrobu tekutého piesku a veľa ďalších pokusov, ktoré s nadšením sledovali. Deti pohotovo reagovali na otázky a s veľkou radosťou sa zapájali do pokusov. Ďakujeme za názorné ukážky a dúfame, že sa opäť stretneme pri ďalších pokusoch.

 • EURÓPSKY DEŇ CUDZÍCH JAZYKOV

  EURÓPSKY DEŇ CUDZÍCH JAZYKOV

  je v posledných rokoch už stálicou v zozname významných dní na mnohých základných a stredných školách. Inak tomu nebolo ani na našej škole, kedy sme sa na prelome septembra a októbra rozhodli tomuto dňu venovať aspoň jednu vyučovaciu hodinu anglického jazyka, počas ktorej sme opustili mantinely školskej lavice a na chvíľu sa preniesli prostredníctvom dokumentu o Londýne bližšie ku kráľovnej Alžbete II., či autentickými pozdravmi z najväčších svetových metropol, potešili svojich priateľov doma na Slovensku. Pre mladších žiakov 1. stupňa bola atraktívna najmä hra, v ktorej mali poskladať puzzle a o obrázku vytvoriť niekoľko viet, hra s mincami, či nakresliť double decker bus. Za skvelú atmosféru ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom 1. a 2. stupňa a veríme, že pri podobných akciách sa spolu budeme stretávať čoraz častejšie.

 • "Župné školy pre Teba"

  V utorok 8.10.2019 sa v Pezinku konalo podujatie pod názvom "Župné školy pre Teba" pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja. Samozrejme túto akciu sme navštívili aj s našimi deviatakmi. Prezentovali sa na nej rôzne stredné školy a tak sa mohli žiaci bližšie zoznámiť so svojimi vysnívanými strednými školami, na ktorých sa chystajú v budúcnosti študovať. Bola to skutočne vydarená akcia, ktorá žiakov veľmi zaujala.

 • Tekvicová slávnosť

  Tekvicová slávnosť

  Do galérie Tekvicová slávnosť boli pridané fotografie.

  Posledný septembrový piatok sme na našej škole zorganizovali Tekvicovú slávnosť. Už niekoľko rokov je to tradíca našej školy, na ktorú sa tešia nielen žiaci. Tento rok sme mohli vidieť veľa dobrôt, ktoré si prichystali žiaci s rodičmi, krásne jesenné ozdoby a v neposlednom rade veľa  inširatívnych tekvíc, z  ktorých najkrajšie boli odmenené cenami.  Na školský dvor prišli nielen učitelia, žiaci, ale aj rodičia, strarí rodičia a aj celé rodiny. O to viac nás teší, že sa všetci zabávali pri výbornej hudbe, porozprávali sa a zároveň sme strávli príjemné piatkové popoludnie. No a pre tých, ktorým boli málo dobroty z triednych stánkov, tí sa mohli prísť občerstviť do školského bufetu. Tešíme sa, že účasť bola taká veľká a že všetci odišli plní zážitkov. Už teraz sa na Vás všetkých tešíme znova o rok.

 • Divadelné predstavenie Malý princ

  Do galérie Divadelné predstavenie Malý princ boli pridané fotografie.

  Dňa 16.9.2019 sme s našimi deviatakmi navštívili Divadlo Jána Palárika v Trnave. Boli sme na nádherne spracovanom divadelnom predstavení s názvom Malý princ, ktorého autorom je Antoine Marie Roger de Saint - Exupéry. Toto dielo preberali minulý školský rok na hodinách literatúry,  a tak sme si ho o to viac vychutnávali. Každému sa predstavenie páčilo a my sa tešíme na ďalšiu návštevu divadla.

 • Exkurzia - Vojenské letisko Kuchyňa

  Do galérie Exkurzia - Vojenské letisko Kuchyňa boli pridané fotografie.

  Dnes 6.9.2019 navštívili naši žiaci vojenské letisko v Kuchyni. Na vlastnej koži si mohli vyskúšať, aké je to byť profesionálnym vojakom, letcom.  V areáli sa nám venovali vojaci, ktorí našim deťom všetko ochotne ukázali a dovolili im  si veľa vecí vyskúšať. Mohli sme vidieť vybavenie vojenskej sanitky, zbrane a nasadnúť aj do kokpitu lietadla AN 24. Pre našich žiakov to bol nezabudnuteľný zážito a my veríme, že sa im výlet páčil. Tešíme sa na ďalšie výnimočné zážitky, ktoré nás v tomto školskom roku čakajú.

 • PIKNIK v TRÁVE 2019

  Do galérie PIKNIK v TRÁVE 2019 boli pridané fotografie.

 • SLOVENSKO - poznáš svoju vlasť?

  Do galérie SLOVENSKO - poznáš svoju vlasť? boli pridané fotografie.

 • Návšteva keramickej dielne

  Do galérie Návšteva keramickej dieľne boli pridané fotografie.

 • Deň matiek 2019

  Do galérie Deň matiek 2019 boli pridané fotografie.

 • Zápis prvákov 2019

  Do galérie Zápis prvákov 2019 boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s MŠ Orešie 3, Pezinok
  Orešie 3
  902 03 Pezinok
  zsgrinava@gmail.com
 • +421 (0)336422249 Riaditeľ
  +421 (0)911733620 Riaditeľ
  +421 (0)336400688 ZŠ
  +421 (0)336422630 MŠ
  +421 (0)336422242 ŠJ
  +421 (0)911225619 MŠ
  +421 (0)911225764 ŠJ
  +421 (0)911233620 ŠKD

Fotogaléria